Multivitamin & Mikrobesin

Multivitaminler, birçok vitamini, minerali ve diğer elementleri bir arada bulunduran takviyelerdir. Yapılan çalışmalar mikro besinlerin yani vitaminler – minerallerin en iyi bir aradayken ve birlikte çalıştıklarını ortaya çıkarmıştır. Ancak doğal ve sıvı formlarda olması multivitaminlerin biyoyarlanamı için oldukça önemlidir.

Kusursuz Takım Çalışması: Multivitaminler ve Mineraller

Vücudun koruma, büyüme, üreme ve bakım gibi pek çok fonksiyonu yerine getirme aşamasında önemli rol oynayan mikro besinler çeşitli gıdalardan temin edilebilse de beslenme alışkanlıkları ve zaman yetersizliği nedeni ile istenilen çeşitlilik ve seviyede mikro besin teminini sağlamak oldukça güçtür. Bu nedenle günlük beslenmeye ilave olarak mikro besin teminin optimizasyonu için doğal multivitamin kullanımı tavsiye edilmektedir. Yaşamsal faaliyetlerin gerçekleştiği vücut sistemlerinin her aşamasında mikro besin ihtiyacı vardır.

 

Doğru ve düzenli multivitamin kullanımıyla bağışıklık sistemi, sindirim sistemi, solunum sistemi gibi sistemler normal seviyesinde çalışabilir ve oluşabilecek sistemsel bozuklukların önüne geçebilir. Vücudumuz için her vitaminin farklı bir görevi vardır. Birçok vitamin suda çözünür ve vücudumuzda depolanamaz.

Bu yüzden yeterli düzeyde ve düzenli olarak alınması oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu vitaminlerden bazıları B1, B2, B3, B5, B6, B12, C Vitamini ve Folik Asit’tir. Yoğun çalışma temposu, düzensiz ve sağlıksız beslenme, boş karbonhidratlardan oluşan gıdaların sıklıkla tüketilmesi depo edilemeyen vitaminlerin vücut içerisinde zamanla azalmasına yol açar. İşte bu noktada doğal ve doğru formdaki multivitaminleri düzenli şekilde tedarik etmek, referans aralığının altına düşmemek için çok önemlidir.

Bebeğin anne karnındayken tamamen annenin beslendiği besinlerle beslenmesi, lohusalık döneminde de anne sütünü içmesiyle devam eder. Annenin tükettiği besinlerin kalitesi, doğallığı ve mikro besin içeriği bu sebeple oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Bebeğin güçlü bir bağışıklığa sahip olması, vücudundaki sistemlerin normal seyrinde çalışabilmesi ve karşılaşılabilecek sistemsel bozuklukları önleyebilmek veya hafif seyirde atlatabilmesini sağlamak için olabildiğince anne sütü ile beslenmesi ve anne sütünün de vitaminler ve mineraller bakımından zengin olması gerekmektedir. Ayrıca lohusalık döneminde annelerin de kendi yaşamsal fonksiyonları ve vücuttaki sistemlerinin normal seyrinde çalışabilmesi için mikro besin desteği oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

 

Multivitaminler kapsül, tablet, ve sıvı formda bulunabilir. İçerik açısından farklılık gösterebilen multivitaminler arasında optimal etkiyi, ikincil bitkisel bileşenleri, vitaminleri ve mineralleri hatta besleyici yağları bir arada bulunduran seçeneklerin sağladığı bilinmektedir.

Doğal ve sıvı formda olması, koruyucu, tatlandırıcı ve renklendirici içermemesi multivitaminlerin biyoyarlanımını (hücre emilimi) yükselttiği de bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.

Multivaminlerin faydaları nelerdir?

 
 • Hafızayı Güçlendirir
 • Enerji Seviyesini Yükseltir
 • Ruh Halini İyileştirir
 • Kalp Krizi ve Kanser Riskini Düşürür
 • Göz Sağlığına Katkıda Bulunur
 • Cilt, saç ve tırnak problemlerinin giderilmesine ve önlenmesine yardımcıdırlar
 • Kan oluşumunuzu desteklerler.
 • Yaşlanmayı yavaşlatırlar
 • Kemiklerin korunmasına yardımcı olurlar.

LaVita, günlük mikro besin ihtiyacını optimize etmek için tasarlanmış, yüksek kaliteli otlar, meyveler, sebzeler ve yağlar dahil olmak üzere 70’in üzerinde özenle seçilmiş doğal gıdalardan meydana gelmiş bir Mikro Besin Konsantresi’dir. Günlük Mikro Besin ihtiyacını optimize etmek için tasarlanan LaVita, 1999 yılından bu yana Almanya’da sektörde zirvede yer almaktadır. İçerisinde renklendirici, tatlandırıcı, koruyucu gibi katkı maddelerini barındırmayan LaVita aynı zamanda vegan bir konsantredir. Ayrıca eşsiz formülünde bulunan ikincil bitkisel maddeler ile LaVita en iyisini, doğayı örnek almıştır.

Bilimsel bir çalışma* bir el- mada bulunan C vitamininin izole C vitamininden 200 kat daha yüksek antioksidan aktiviteye sahip olduğunu göstermiştir. Mikro besinler en iyi birlikte çalışır, genellikle birbirlerine ihtiyaç duyar ve birbirlerini tamamlar. Bununla birlikte doğada genellikle ikincil bitkisel madde ve enzimlerle birlikte bulunur. LaVita konsepti de buna dayanmaktadır. *

* Eberhardt M.V., Lee C.Y., Liu R.H.: Antioxidant activity of fresh apples. Nature. 2000 (405): S. 903–904

 

Uzmanlar bütünsel mikro besin optimizasyonunu tavsiye ediyor.

Multivitaminler güçlü içerikleri sayesinde enzim reaksiyonlarından yapısal işlevlere kadar birçok fonksiyonun yerine getirilmesinde önemli bir yardımcıdır. Vücudumuzda oluşan eksik besinlerin tamamlanmasını ve sağlıklı bir bünyeye sahip olunmasını sağlamaktadır. Vücuttaki metabolik süreçlerin düzgün çalışmasını destekleyen multivitaminlerin faydaları oldukça çoktur. Uzmanlar mikro besinlerin sistemsel ve doğal bir şekilde tamamlanmasını vücut sistemini doğru ve düzenli çalışabilmesi için öneriyor. Yaşlandıkça artan besin ihtiyacının erken yaşta destekleniyor olması, yaşlandıkça artan hafıza sorunları için oldukça etkili olduğu belirtiliyor. C vitamini ve folik asit başta olmak üzere ruhsal, psikolojik problemlerin düzeltilmesinden destek olurlar. Gözde görülen sarı nokta hastalığı büyük oranda vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklıdır.

Düzenli olarak mikro besin alımı bu oranı da düşürmektedir. B12 vitamini sinir sistemi ve kan sağlığı açısından önemlidir. D vitamini kemik ve diş gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Kısacası her vitaminin ve mineralin vücudumuza kattığı destekler vardır. Vücudun büyüme, gelişme, üreme gibi pek çok fonksiyonunda yer alan mikro besinler hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Takviye olarak almamamız gereken vitamin ve minerallerin sayıca fazla olması multivitaminlerinin tercih edilmesini arttırmaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran multivitaminlerin doğal ve pratik olması da bir o kadar önemlidir.

Bir Bakışta LaVita

LaVita bize bütün mikro besinleri yeterli seviyede sağlar:

A Vitamini 
Özellikle büyüme çağındaki çocukların kemiklerini güçlendirici bir rol oynar. Göz sağlığı için önemlidir. Normal cilt ve normal mukoza zarlarının korunmasına katkıda bulunur.
B1 Vitamini
Halsizlik, kas yorgunluğu, iştahsızlık gibi durumların giderilmesinde kullanılan bir vitamindir. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar.
B2 Vitamini
Cilt hastalıklarının tedavisinde rol oynar.
B3 Vitamini
B3 vitamini vücut hücrelerinin onarımda görev alır.
B6 Vitamini
Özellikle fiziksel efor sırasında veTıpkı B1 vitamini gibi enerji üretiminde önemli bir role sahiptir. Kırmızı kan hücrelerinde meydana gelebilecek sorunların önlenmesinde etkilidir..
B12 Vitamini
Unutkanlık sorununun tedavisinde etkilidir.
C Vitamini
Demirin vücuda alımını kolaylaştırır. Strese karşı oldukça etkilidir.
Demir
Vücutta normal oksijen taşınmasına ve bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur. Kemiklerin güçlenmesi için oldukça önemlidir.
K Vitamini
Kalsiyumun vücuda alınması kolaylaştırır. Kanın yeteri kadar koyulaşmasını sağlar.
Selenyum
Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

Bir Bakışta LaVita

LaVita bize bütün mikro besinleri yeterli seviyede sağlar:

Vitamin A Normal cilt ve normal mukoza zarlarının korunmasına katkıda bulunur.
Vitamin B2 Normal mukoza zarlarının korunmasına katkıda bulunur ve hücrelerin oksidatif stresten korunmasına yardımcı olur.
Vitamin B6 Bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur.
Vitamin B12 Bağışıklık sisteminin normal işlevine ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunur.
Vitamin C Özellikle fiziksel efor sırasında ve sonrasında bağışıklık sistemini destekler. Ayrıca hücrelerin oksidatif stresten korunmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunda da yer alan demirin emilimini destekler.
Vitamin D Hücre bölünmesini ve bağışıklık sistemini destekler.
Demir Vücutta normal oksijen taşınmasına ve bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur.
Bakır Bağışıklık sisteminin normal işlevine ve vücutta normal demir taşınmasına katkıda bulunur.
Selenyum Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.
Çinko Hücre bölünmesinde rol oynar ve bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur.

BUNLARIN HEPSİ LAVİTA’DA MEVCUT

Modern bilim ve doğal malzemeler.
Ayrıca hepsinden önemlisi yılların getirdiği tecrübe.

BELİRLEYİCİ FARK

Tüm önemli vitaminler ve eser elementlerle bütünsel bir kompozisyon.

Mikro besinler en iyi bir aradayken çalışır, birbirlerine ihtiyaç duyar ve çoğu zaman birbirlerini tamamlar.
Mikro besinler doğada genellikle ikincil bitkisel maddelerle birlikte hareket eder. LaVita’nın konsepti de buna dayanmaktadır.

LaVita

ULUSLARARASI LİTERATÜRDE YAYIMLANAN ÇALIŞMALAR

LaVita’daki vitaminlerin ve eser elementlerin hücrelere ulaştığını kanıtlamıştır.

Uluslararası literatürde yayımlanan bir çalışmada⁶ LaVita bileşiminin ve dozajının ne kadar tutarlı olduğu kanıtlanmıştır: A Vitamininden Çinkoya (Bakır hariç) kadar ölçülen tüm maddelerin kandaki seviyeleri belirgin bir şekilde, çoğunlukla da son derece ideal bir artış göstermiştir. Bilim adamları ayrıca çok sayıdaki bu bileşenlerin gerçekten ihtiyaç duyulan yere, yani vücudumuzun yapı taşı hücrelere ulaştığını doğrulamıştır.

*Neuroendocrinology Lett. 12 Eylül 2015; 36 (4): 337-347, Viyana Üniversitesi Prof. Mosgöller Başkanlığında

1999 YILINDAN BERİ KENDİSİNİ KABUL ETTİRMİŞTİR

Tek bir amaç için tutkuyla çalışıyoruz:
Sağlığınız

1999 YILINDAN BERİ KENDİSİNİ KABUL ETTİRMİŞTİR

Tek bir amaç için tutkuyla çalışıyoruz:
Sağlığınız

Tek Ürün

LaVita'da, yalnızca optimal kompozisyon ve en iyi kalitede doğal bir ürün üretmeye odaklandık.

Yalnızca Bizden

LaVita yalnızca doğrudan bizden temin edilebilir. Doğal ürünümüzü her zaman taze olarak alabilmeniz için siparişinizden hemen sonra doğrudan size gönderiyoruz.

Sene 1999

LaVita, 20 yılı aşkın bir süredir Bavyera'nın güvenilirliğini ve kalitesini temsil etmektedir. Geliştirmeden üretime, nakliyeden yetkin danışmanlığa kadar her aşamada.

Bir bakışta LaVita

LaVita’yı benzersiz ve özel yapan nedir?

En İyi Rol Model: Doğa!
Tüm Önemli Vitaminleri ve Eser Elementler
Bilimsel Dozaj
Zengin Kompozisyon: Mikro Besin Dengesi
Yüksek Biyoyararlanım (Emilim için sıvı form)
Tamamen Olgun Malzemeler
Koruyucu veya Katkı Maddesi İçermez.
İlave Şeker İçermez.
Vegan
Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Etkiler¹
Günlük Hayata Kolay Entegrasyon: Pratik ve Lezzetli
Çocuklar İçin de Uygundur. (1 yaşından büyük)

Bir bakışta LaVita

LaVita’yı benzersiz ve özel yapan nedir?

Model olarak doğa
Tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri içerir.
Bilimsel dozaj
Tüm mikro besinler dengede
Özellikle iyi kullanılabilirlik için sıvı emme formu
Tamamen olgun malzemeler
Koruyucu veya katkı maddesi içermez
Şekersiz
Vegan
Pestisitler veya ağır metaller içermez
Bilimsel olarak kanıtlanmış etkiler
Günlük hayata kolay entegrasyon için pratik ve lezzetli
Çocuklar için de uygundur

LaVita Kullanımı

Kolay ve rahat kullanım:

Bir yemek kaşığı LaVita’yı (10 ml) yaklaşık yarım su bardağı (90 ml) su ile karıştırın ve için. Hepsi bu kadar!

90 ml (yaklaşık yarım su bardağı)suyu bir bardağına su dökün.

10 ml (yaklaşık bir yemek kaşığı) LaVita
Mikro Besin Konsantresi ekleyin.

İçmeden önce
iyice karıştırın.

BÜTÜNSEL DOĞAL KONSANTRE

Vitamin ve minerallerle dolu, 50 porsiyon içeren bir şişe!

Günde sadece bir ile iki yemek kaşığı LaVita, ihtiyacınız olan bütün önemli vitaminleri ve eser elementleri temin etmenizi sağlar. LaVita’yı günlük hayatınızın ayrılmaz bir parçası yaparak, günlük mikro besin ihtiyacınızı (vitaminler ve eser elementler) rahat ve kolay bir şekilde optimize edebilirsiniz. LaVita Mikro Besin Konsantresi’nin 500 ml’ i 50 porsiyon içerir ve yaklaşık 50 gün boyunca kullanılabilir. Günlük ihtiyaç duyduğunuz bütün vitamin ve mineralleri doğal bir şekilde temin edebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Burada LaVita hakkında en sık sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınız. Başka soru ya da sorularınız varsa e-mail göndererek veya bizi arayarak detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

LaVita nedir ve onu bu kadar özel yapan nedir?

LaVita bitki bazlı bir mikro besin konsantresidir. LaVita, doğal sebzeler, olgun meyveler, otlar ve bitkisel yağlar gibi 70’in üzerinde doğal gıda maddeleri içerir. LaVita ile günlük vitamin ve eser element alımını pratik ve bütünsel olarak optimize edebiliriz. LaVita tüm önemli mikro besinleri, enzimleri ve sayısız ikincil bitki maddelerini tek bir üründe doğal bir denge içerisinde birleştirir.

LaVita nasıl etki eder?

LaVita hücrelerimize bilimsel olarak onaylanmış dozajlarda ve doğal ortamlarında tüm önemli vitaminleri ve eser elementleri sağlar (bkz. besin değeri tablosu). Hücreler için bileşenlerin biyoyararlanımı uluslararası literatürde yayımlanan bir çalışma* ile doğrulanmıştır.

* Prof. Mosgöller, Viyana Üniversitesi NeuroendocrinologyLett. 12 Eylül 2015; 36 (4): 337-347

Hazırlama önerisi nedir?

90 ml (yaklaşık yarım su bardağı) suya karıştırılmış 10 ml (bir yemek kaşığı) LaVita bir porsiyon eder.

Yeniden başlayanlar için: İlk 75 gün günde iki porsiyon öneriyoruz (her biri 50-100 ml suya karıştırılmış 10 ml LaVita). Bu süre zarfından sonra hücrelerimiz kendini yenilemiş olur.

Optimum bakım: örneğin stres, hamilelik, hastalık, ilaç kullanımı gibi özel durumlarda günde iki porsiyon öneriyoruz.

Günlük Alım: Sağlıklı bir insanın temel ihtiyacı için günde bir porsiyon yeterli olacaktır.

LaVita'yı nereden satın alabilirim?

Mikro besin konsantresi LaVita doğal bir üründür ve koruyucu içermeksizin özenli bir şekilde üretilir. Dolayısıyla, LaVita’yı sadece doğrudan bizden temin edebilirsiniz. LaVita’yı her zaman taze olarak alabilmeniz için siparişinizden hemen sonra doğrudan size gönderiyoruz.

Bir şişe LaVita'yı ne kadar kullanabilirim?

90 ml (yaklaşık yarım su bardağı) suya karıştırılmış 10 ml (yaklaşık bir yemek kaşığı) LaVita bir porsiyon eder. Böylece 500 ml’lik bir şişe 50 gün için yeterli olur (Günde 1 porsiyonluk temel kullanım).

LaVita ne kadar dayanır?

LaVita koruyucu içermeyen doğal bir üründür ve üretim sırasında ısıtılmaz. Bu nedenle açılmamış şişeleri temin eder etmez buzdolabında muhafaza etmeniz gerekmektedir. LaVita teslimatınızı aldıktan sonra kapalı durumda yaklaşık 5 ay dayanır (bkz. Son kullanma tarihi). LaVita açıldıktan sonra 70-90 gün içinde tüketilmelidir. Son kullanma süresi dâhilinde kullanmanız şartıyla birinci sınıf tazelik ve kalite garanti ediyoruz.

LaVita laktoz intoleransı ve/veya gluten intoleransı olan kişiler için de uygun mudur?

Evet, LaVita laktoz ve glütensiz bir üründür. Bunu kalite güvencemiz çerçevesinde gerçekleştirilen düzenli analizlerle onaylıyoruz.

LaVita çocuklar için de uygun mudur?

Evet! LaVita özellikle büyüme çağındaki çocuklar için değerli vitaminler ve eser elementler sağlar. Tecrübelerimize göre LaVita’nın tadı özellikle çocuklar için oldukça güzeldir. Hazırlama önerimiz: Çocuklar yetişkinlerle masada yemek yemeye başladıkları andan itibaren, günde 1 x 50 ml su ile 5 ml, 6 yaşından büyük çocuklar günde 1 x 90 ml su ile 10 ml tüketebilirler.

LaVita'yı en iyi nasıl hazırlarım?

1 x 10 ml LaVita’yı (yaklaşık bir yemek kaşığı) 90 ml (yaklaşık yarım su bardağı) su ile karıştırın(bir porsiyon). Ayrıca LaVita’yı yeterli oranda yoğurt ya da müsli ile karıştırırak da tüketebilirsiniz. Temel alım için günde bir porsiyon yeterlidir. En uygun optimal fayda günde iki porsiyonla (3-4 saat aralıklarla) elde edilir.

LaVita

Mikro Besin Konsantresi

LaVita 

750₺  600 ₺

Satın Alın

3Sağlıklı beslenme: Bir bardak uzağınızda.

7

Iyzico ile güvenli ödeme

x

Hızlı Teslimat

 • Doğal sebzeler, taze meyveler, otlar ve bitkisel yağlar gibi 70’in üzerinde gıda maddesinden elde edilen mikro besin konsantresi.
 • Tüm önemli mikro besinlerle (vitaminler ve eser elementler) günlük optimizasyon için tercih edilir.
 • Bir şişe yaklaşık olarak 50 gün yeterlidir.
 • Mikro besinlerin dozları bilimsel olarak onaylanmıştır.
 • Çocuklar için de uygundur.
 • Koruyucu ya da katkı maddesi içermez.
LaVita

Mikro Besin Konsantresi

LaVita 

750₺  600 ₺

3Sağlıklı beslenme: Bir bardak uzağınızda.

7

Iyzico ile güvenli ödeme

x

Hızlı Teslimat

 • Doğal sebzeler, taze meyveler, otlar ve bitkisel yağlar gibi 70’in üzerinde gıda maddesinden elde edilen mikro besin konsantresi.
 • Tüm önemli mikro besinlerle (vitaminler ve eser elementler) günlük optimizasyon için tercih edilir.
 • Bir şişe yaklaşık olarak 50 gün yeterlidir.
 • Mikro besinlerin dozları bilimsel olarak onaylanmıştır.
 • Çocuklar için de uygundur.
 • Koruyucu ya da katkı maddesi içermez.

Legende:

1) Neuroendocrinology Lett. 2015 Sep 12; 36(4): 337–347, Leitung Prof. Mosgöller, Universität Wien

j

Sipariş vermek için:

2-3 gün içerisinde kargoya verilir.

Ücretsiz Kargo!

j

Sipariş vermek için:

2-3 gün içerisinde kargoya verilir.
Ücretsiz Kargo!

u

Bize ulaşın:

(0850) 800 14 14

(0850) 800 14 14

bilgi@lavita.web.tr

Çalışma Saatlerimiz: Hafta içi 09:00 - 18:00